یوتیوب پخش زنده تصاویر را از ماه فوریه آغاز کرده است. البته آن زمان فقط کاربرانی اجازه پخش زنده داشتند که بیشتر از ۱۰ هزار نفر آنها را دنبال می‌کردند. اما حالا گوگل تصمیم گرفته تا این عدد را کاهش دهد.

به گزارش پرنا به نقل از دنیای اقتصاد، یوتیوب پخش زنده تصاویر را از ماه فوریه آغاز کرده است. البته آن زمان فقط کاربرانی اجازه پخش زنده داشتند که بیشتر از ۱۰ هزار نفر آنها   را دنبال می‌کردند. اما حالا گوگل تصمیم گرفته تا این عدد را کاهش دهد و از این پس همه کسانی که حداقل یک هزار نفر دنبال‌کننده دارند می‌توانند پخش زنده در یوتیوب داشته باشند.

با توجه به اینکه امروز فیس‌بوک و پریسکوپ این سرویس را به سادگی در اختیار همه قرار داده‌اند، اما یوتیوب کماکان فکر می‌کند که کاربران این اپلیکیشن را به رقبا ترجیح خواهند داد.

احتمالا یکی از مهم‌ترین دلایل آن استفاده از ویژگی سوپرچت است. ویژگی سوپر چت یوتیوب به کاربران امکان می‌دهد تا مبلغی پول پرداخت کنند تا کامنت آنها برای مدت مشخصی در بالای همه کامنت باقی بماند. این ویژگی علاوه بر جذابیت زیاد باعث درآمدزایی هم می‌شود. البته گوگل به کسانی که کمتر از ۱۰هزار نفر دنبال‌کننده (subscriber) دارند اجازه این درآمدزایی را نمی‌دهد.

البته امکان دارد این عدد هم تا مدتی دیگر کاهش پیدا کند. همین کاهش تعداد طرفداران برای پخش ویدئوی زنده باعث می‌شود شاهد این باشیم که میلیون‌ها نفر امکان این کار را پیدا کنند و از این پس شاهد پخش ویدئوهای زنده فراوانی باشیم .