عضویت حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر برای شرکت در انتخابات الکترونیکی هیات مدیره و بازرسان خانه های مطبوعات سراسر کشور تایید شد.

به گزارش  پرنا به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام سامانه خانه مطبوعات، تا ٢۵ فروردین ماه یکهزار و ۴۴۵ نفر با نظر خانه های مطبوعات استانهای کشور برای عضویت درخانه و حضور در انتخابات تایید شده اند . در این میان بیشترین مدیر مسئول مربوط به استانهای « کرمان، آذربایجان غربی و مازندران» است و بیشترین عضویت خبرنگاری نیز در استانهای «کرمان، فارس، قزوین» صورت گرفته است .


طبق آمار سامانه خانه مطبوعات، استان های «کرمان، فارس، قزوین، آذربایجان غربی و البرز» به ترتیب بیشترین آمار تایید اعضا را به خود اختصاص داده اند و استانهای «فارس، قزوین، تهران» بیشترین صف انتظار برای بررسی عضویت افراد ثبت نام شده را دارند که حدود هزار نفر هستند . همچنین از زمان آغاز اعلام نامزدی تا پایان ٢۵فروردین، ٣٢۶ نفر در استانهای مختلف، نامزدی خود را برای انتخابات، اعلام و در سامانه ثبت کرده اند که استانهای «کرمان، قزوین و البرز» بیشترین تعداد نامزد ثبت نامی را داشته اند .


مجمع عمومی خانه مطبوعات برای نخستین بار به صورت الکترونیکی در سراسر کشور از ساعت ٨ تا ١۶ چهارشنبه ١٠ خرداد ۹۶ برای انتخاب اعضای هیأت مدیره و بازرسان برگزار می شود .


معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: اعضای خانه های مطبوعات سراسر کشور می توانند با مراجعه به سایت  khanehmatbooat.ir  نسبت به ثبت نام و بارگذاری مشخصات خود اقدام کنند . همچنین کسانی که تاکنون عضو خانه مطبوعات نبوده اند نیز می توانند با ثبت نام در این سامانه الکترونیک نسبت به ارایه درخواست عضویت خویش اقدام نمایند جهت سهولت کار و رفع اشکالات احتمالی شماره تماس نمایندگان ادارات کل و نمایندگان خانه های مطبوعات به تفکیک هر استان در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ پاسخگوی سئوالات احتمالی در این زمینه خواهند بود .


ثبت نام در این سامانه جهت شرکت در انتخابات هیات مدیره خانه های مطبوعات در سراسر کشور که به طور همزمان و به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد، الزامی است .